polskiEnglish

Tworząc cuda z drewna oraz...

Zachowując tradycje dźwięku Hi-End

Budzimy wrażliwość na piękno. Niech pochłonie Cię muzyka

 

Zeta Zero

Witamy na  stronie wszechkierunkowych kolumn głośnikowych wstęgowych Zeta Zero do referencyjnych systemów stereo i wielokanałowych kin domowych w dowolnych konfiguracjach od 2.0 przez 4.0,  5.1 aż do 7.2.4 z Dolby ATMOS 3D i AURO 3D.

A czemu dźwięk z kolumn  powinien być wszechkierunkowym o ile zależy nam na jakości i wierności?  To wie każdy inżynier dźwięku i nawet początkujący muzyk.

Otóż w czasie gry instrumentów powstają dźwięki i fale akustyczne mające charakter bardzo wielokierunkowy i emitowany w trzech wymiarach a nie jednym. W celu uzyskania najwyższej wierności dźwięku należy używać kolumn głośnikowych naśladujących te cechy wielokierunkowości instrumentów. Niestety, niemal wszystkie tradycyjne kolumny grają bardzo kierunkowo, w jednej osi  i przez to, są bardzo dalekie brzmieniem od  rzeczywistego brzmienia instrumentów czy wokalistów.
Kolumny wszechkierunkowe tworzą znacznie bardziej wierne, bo dookólne pole akustyczne, nazywane często immersyjną aurą akustyczną, i co bardzo ważne wielokierunkową. Zeta Zero ORBITAL360 tworzą dźwięk  we wszystkich trzech wymiarach. Słuch ludzki jest niezwykle czuły na tą kwestię. Audiofilska jakość i wierność oryginałowi  to nie tylko pasmo, moc itp. To przede wszystkim wierność oddania przestrzenności, a tym samym plastyczności dźwięku.

Nasze motto  brzmi: Aby odtwarzana w Państwa domu muzyka brzmiała jak żywa, a prestiżowy design kolumn zapewnił wyjątkowość Waszego salonu.

Połączenie nowych technologii głośników wstęgowych wszechkierunkowych w tym ich rewolucyjnej koncepcji BI-STEREO  i dźwięku bez granic z pięknem kształtu to cel naszej firmy

 

 

ZETA ZERO w Planetarium Narodowego Cetrum Nauki im. M. Kopernika

ZETA ZERO  CEO w Sejmie RP z Vice-Premierem Polski

Często zadawane pytania

ZETA ZERO  i dźwiękowiec Michaela Jacksona Rob Hoffman z Los Angeles.

ZETA ZERO  i najdroższy wzmacniacz świata Pivetta "Opera Only" - cena 1.600.000 Euro

ZETA ZERO  na Stadionie Narodowym skuteczne nagłośnienie całego hallu ok.97 tyś m3

ZETA ZERO  na światowym Audio Show Monachium

ZETA ZERO  w Northamptonshire Audio Show UK (Silvestone)

ZETA ZERO  w Cracow Expo Center: wystawa DOM INTELIGENTNY i nasz pokaz "Wojna formatów"

ZETA ZERO  w  magazynie audiofilskim "Stereo Times"

ZETA ZERO  na Audio Show 2017

ZETA ZERO  w magazynie audiofilskim "Part-Time Audiophile"

ZETA ZERO  w "Nautilus2"- czołowym polskim salonie HI FI 
(na inauguracji salonu)

ZETA ZERO specjalna prezentacja kolumn na otwarciu polskiej centrali mBank

Dostępne modele kolumn, kolory i rodzaje drewna

Opinie klientów i słuchaczy o kolumnach Zeta Zero Orbital360

NAUKA i TECHNOLOGIA

Kolumny ZETA ZERO oparliśmy na najdoskonalszej naukowo jak dotąd wynalezionej koncepcji głośnika tj. głośnik wstęgowy

Dzięki swej unikatowej zasadzie działania i budowie pozbawionej klasycznej membrany cewkowej obarczonej wieloma wadami, głośnik taki charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami akustycznymi i walorami niespotykanymi w żadnych innych tradycyjnych przetwornikach. Jest jednak  trudny w budowie, szczególnie jeśli ma posiadać także dużą moc  niezbędną do dobrego i efektywnego kina domowego.

W  konstrukcjach głośników  zaprojektowanych przez nas całkowicie od podstaw w Polsce, w nowy sposób rozwinęliśmy tę legendarną ideę "wstęgowca" wprowadzając własne, zupełnie nowatorskie udoskonalenia i ekstremalne co do właściwości materiały. Zaowocowało to w efekcie zaskakującymi walorami akustycznymi kolumn ZETA ZERO, niezwykle żywym i pozbawionym zniekształceń dźwiękiem i wyjątkową dynamiką. Uzyskaliśmy bardzo szerokie pasmo przenoszenia przy jednocześnie wielkiej mocy. Te dwie cechy stoją za zwyczaj w sprzeczności ze sobą w tradycyjnych kolumnach domowych. Nam udało się je połączyć w jedność całość niedostępną w  rozwiązaniach  kolumn konkurencji.

 

 

 

DESIGN  i AKUSTYKA

Oprócz naszej nowatorskiej technologii przetworników położyliśmy także nacisk na stronę wizualną i ściśle związany z tym optymalny akustycznie, a zarazem unikalny artystycznie design kolumn (wszystkie nasze kształty w tym koncetryczny ORBITAL360  i VENUS są  chronione  w Urzędzie Patentowym RP).

ZETA ZERO to  zatem  połączenie  indywidualnego wykonania na zamówienie obudów tworzonych ręcznie z drewna precyzyjnie łączonego z wielu warstw dla uzyskania wzorcowych akustycznie opływowych kształtów (tak jak w  skrzypcach lub wiolonczelach itp), ze znakomitymi - w tym produkowanymi specjalnie dla nas - komponentami, materiałami  i podzespołami o często wyjątkowych  parametrach. Co ważne: główny ultra-przetwornik  wstęgowy wielopasmowy jest całkowicie naszej koncepcji, produkcji. Pod względem parametrów i mocy prawdopodobnie nie posiada konkurencji jakościowej na świecie.

Zainteresowanych zamówieniem kolumn ZETA ZERO i ich osiągami  zapraszamy do nas na odsłuchy w Warszawie.  Podłączamy do kolumn dowolne Państwa wzmacniacze. Okazuje się bowiem, że niemal każdy w tym i lampowy  wzmacniacz w połączeniu z  wysokosprawnymi kolumnami  ZETA ZERO potrafi zabrzmieć  zupełnie na nowo.

 

 

Przełomowym osiągnięciem naszej firmy i efektem parunastu lat zaawansowanych prac badawczych było stworzenie pierwszych na świecie w pełni wszechkierunkowych szerokopasmowych kolumn wstęgowych dużej mocy dedykowanych do potrzeb domowych. A obecnie także takich kolumn w innowacyjnej technologii BI-STEREO tj gdzie każda kolumna jest samodzielnie stereofoniczna! Dzięki swej omnipolarnej charakterystyce połączonej z niemal nieograniczoną wydajnością energetyczną, bardzo szerokiemu pasmu i bardzo niskim zniekształceniom umożliwiają one tworzenie we własnym domu spektaklu dźwiękowego z jakością i wiernością nieznaną z żadnych tradycyjnych kolumn dostepnych w sklepach.

Poniżej  takie kolumny model "ORBITAL360"  i "ORBITAL360 Bi-Stereo", nazwane tak ze względu na ich dookólne promieniowanie dźwięku w całych 360 stopniach w poziomie  jak i emisji energii w pionie (za równo w górę jak i w dół!). Rozwiązanie takie gwarantuje zupełnie niezwykłe doznania słuchowe i wyjątkowy odbiór przestrzeni w dźwięku, jak i umożliwia po raz pierwszy skuteczne stworznie systemu audio idealnego za równo do tradycyjnego hi-end stereo jak i referencyjnych wielokanałowych kin domowych o najwyższych możliwych parametrach i największej mocy. Kino takie NIE WYMGA subwoofera  ( bowiem skok membran w ORBITAL360 sięga rekordowo aż 10 cm!),  ani głośnika centralnego.

ORBITAL360 dedykujemy najbardziej wymagającym klientom i pasjonatom muzyki w najlepszym brzmieniu, szukającym unikatowych  i niepowtarzalnych rozwiązań systemu audio do swych domów i salonów. Kolumna ORBITAL360 w wersji Bi-Stereo jest kolumną uniwersalną tj może pracować jako tradycyjna lub po przełączeniu jako stereofoniczna.

 

Kolumny "ORBITAL 360" dostępne są w 4 wariantach wysokości: 132, 139, 147 i 158 cm  i w 5 wariantach moc: 300, 600, 1000, 1250, 2500  Watt RMS jednej kolumny. Pracują znakomicie z wieloma dowolnymi wzmacniaczami innych firm. Na poniższej fotografii  Zeta Zero model  ORBITAL360 Slim w proporcji do człowieka, a więcej szczegółów znajdą Państwo na podstronie dedykowanej  modelowi ORBITAL360.Na zamówienia indywidualne dostępne są różne, piękne, zupełnie niepowtarzalne wzory i kolorystyki naturalnego drewna, skór i wykończenie detali nawet w 24 karatowym złocie.

 

Aby poprawnie uruchomić poniższe prezentacje kolumn potrzebna jest aktualna wtyczka Shockwave Flash którą pobrac można klikając tutaj