Kolumny Venus  

Poniżej lista tradycyjnych modeli ZETA ZERO "Venus" wraz z ich opisem i parametrami.

Natomiast TUTAJ podajemy informacje o naszym flagowym  modelu "ORBITAL360" będącym pierwszą na świecie kolumną wstęgową WSZECHKIERUNKOWĄ (szerokopasmową) tj o pełnej przestrzennej dyspersji energii 360 stopni wokół kolumny, idealną do najwyższej klasy systemów stereo i kin domowych. Jeśli szukacie  najlepszego możliwego dźwięku  Orbital 360 jest  odpowiedzią. Zapraszamy do posłuchania  Orbitali360 w Warszawie. Fotografie kolumn pod różnym kątem można znaleźć na podstronie "Galeria kolumn".


     

VENUS PICOLLA    

Model do małych i średnich pomieszczeń

Nasz najpopularniejszy model Venus Picolla to 3-drożne kolumny, idealne rozwiązanie do średniej wielkości pokoi i luksusowych salonów, tam gdzie elegancja  kształtu źródła dźwięku jest równie ważna jak jakość i brzmienie odtwarzanej muzyki.

Kształt i rozmiary kolumn, moc (300 Watt RMS)  i osiągi zostały dobrane w taki sposób by służyły jako kolumny o średniej mocy tak do instalacji stereo, jak i niedużych instalacji kina domowego o zalecanej powierzchni pomieszczenia odsłuchowego  około 20 do 50 metrów. Jednak ze względu na wyjątkowe osiągi mocy w impulsie i  dużą sprawność, kolumny  potrafią sprostać nawet większym powierzchniom.

Dzięki bardzo dużej efektywności sięgającej  aż 93-94 dB/1Watt i zastosowanej w głośnikach ZETA ZERO naszej nowatorskiej technologii przetworników wstęgowych o lekkich ale niezwykle wytrzymałych ustrojach drgających, kolumny znakomicie współpracują ze wzmacniaczami o mocach w bardzo szerokim zakresie- począwszy od zaledwie parunastu Watt (w tym ze wzmacniaczami lampowymi klasy A itp) aż po moce sięgające setek Watt, a dzięki specjalnemu systemowi protekcji potrafią znieść chwilowe ekstremalne wysterowania mocą przekraczającą 1000 Watt.

Optymalizowane akustycznie opływowe kształty kolumn ZETA ZERO z serii "Venus" ( fundamentalnie lepsze dźwiękowo od każdego kształtu o płaskich i równoległych ścianach obudowy) zapewniają także znakomite odtwarzanie basów. Dzieje się to dzięki znanemu w fizyce skutecznemu tłumieniu w takich opływowych obudowach bardzo szkodliwych tzw fal stojących.

 Poprawia to brzmienie odtwarzanych niskich tonów eliminując  z nich  sztuczne i niechciane  podbarwienia i rezonanse. (fale stojące bardzo łatwo wzbudzają się bowiem wewnątrz każdej tradycyjnej obudowy  o równoległych i płaskich ścianach, deformując basowe nuty). Opływowe kształty prócz poprawy brzmienia niskich tonów, mają też wielki wpływ na poprawę propagacji wysokich tonów(bowiem nie zawierają ostrych krawędzi na których bardzo niekorzystnie załamują sie fale wysokich tonów)  zatem też poprawiają  obraz i precyzję  stereofonii ( bowiem wysokie tony odpowiedzialne są za lokalizację źródeł dźwięku w obrazie stereofonicznym).

W kolumnach zainstalowany jest podobny w sposobie działania do czarnych skrzynek specjalny komputerowy rejestrator pracy powiązany ze wspomnianym systemem aktywnej protekcji głośników (w tym i niskotonowego głośnika), skutecznie zabezpieczający wszystkie głośniki kolumny przed zniszczeniem i przesterowaniem, gdy zasilimy je chwilowo nadmierną mocą. Dodatkowo wyjątkowo lekkie membrany wstęgowe o dużej powierzchni zapewniają odtwarzanie zjawisk w stereofonii i wierność reprodukcji dźwięku nieznane z tradycyjnych tj kopułkowych rozwiązań głośników wysoko-tonowych. Pod tym względem przetwornik wstęgowy ze względu na swą zasadę działania nie ma konkurencji.

W efekcie  zastosowania autorskiego aktywnego systemu chłodzenia membran wstęgowych (naszego wynalazku) udało się także wyeliminować bardzo szkodliwy akustycznie powszechnie występujący w tradycyjnych kolumnach efekt tzw "kompresji mocy" występujący w każdym  głośniku kopułkowym przy  zasilaniu go dużymi mocami.  W efekcie radykalnie zwiększyło to linearny zakres dynamiki naszych przetworników dla nawet najgłośniejszych dźwięków w odtwarzanej muzyce, co powoduje MNIEJSZE zniekształcenia. Odtwarzana muzyka dostaje "powietrza" i mocy. Grając nawet z bardzo dużą głośnością przestajemy odczuwać "duszenie " i zniekształcania dźwięku(tak typowe dla niemal wszystkich domowych kolumn) . Ten niezwykły efekt uwolnienia głośnika wysokotonwego od saturacji jest odczuwalny natychmiast przez każdego słuchacza.

Co jest wielką rzadkością w innych kolumnach o tradycyjnej budowie głośników wysokotonowych -w ZETA ZERO także na najwyższych tonach w parze z wyjątkową wytrzymałością mocy współgra bardzo szerokie pasmo przenoszenia-sięgające ponad 50kHz. Gwarantuje to znakomite odtwarzanie dźwięków zawierających harmoniczne nie tylko z cichych  instrumentów  jak np skrzypiec ale i wzorcowe reprodukowanie impulsowych brzmień o bardzo dużym natężeniu dźwięku np pochodzących z uderzeń  bębnów, talerzy oraz wszelkich instrumentów perkusyjnych. Naturalne dźwięki bębnów i talerzy charakteryzują się bowiem nie tylko wyjątkowo szerokim pasmem daleko szerszym niż  książkowo podawane 20 kHz ale i bardzo dużym natężeniem sygnału w impulsie. To samo dotyczy wszelkich nietypowych dźwięków mechanicznych i syntetycznych często obecnych w ścieżkach dźwiękowych współczesnych filmów akcji. Dlatego  dla wierności odtwarzania takich dźwięków ważnym jest by przetwornik (głośnik) był w stanie  prawidłowo odwzorować ten  gwałtowny  i silny sygnał. Potrafią tego dokonać tylko specjalnie zaprojektowane pod względem wytrzymałości i konstrukcji głośniki wstęgowe. ( Dla odmiany nie potrafią tego żadne tradycyjne głośniki kopułkowe  w tym ani berylowe, diamentowe, które mają co prawda szerokie pasmo ale małą moc  , ani  tytanowe  które co prawda mają większą moc ale znów wąskie pasmo. Wysokotonowe przetworniki Zeta Zero mają za razem bardzo szerokie pasmo jak i równocześnie bardzo duża moc.)

 Parametry i moc jednej kolumny:

 • moc: 300 Watt  RMS moc skuteczna/500 Watts moc muzyczna/ 1000 Watt  moc maksymalna do  1175 Watts w impulsie

 • 3 drożna kolumna pasywna

 • pasmo użytkowe około  26 Hz do 50.000 Hz (przetwarzanie ponad  75kHz)
 • efektywnośc ponad 89 dB (typowo  93dB lub więcej)

 • impedancja: 4 Ohm  możliwe podłączenie do wzmacniacza (okablowanie) single i bi-wiring.

 • wyposażenie- 2 fizyczne głośniki z 4 ustrojami drgającymi  w tym  niskotonowy 12" z włókna węglowego i szerokopasmowy wstęgowy trójustrojowy ultradriver (20kg system magnetyczny)

 • masa około  58 kg

 • wymiary: 1080*470*480 mm

 • Wewnętrzne systemy protekcji: komputerowy system  bezgłośnego zabezpieczenia wszystkich głośników (w tym i niskotonowego) + pamięć przeciążeń wraz z wyświetlaczem informacji o ilości i rodzaju zaistniałych przeciążeń , aktywny wysoko wydajny systemem chłodzenia i  linearyzacji pracy głośnika wstęgowego. (zapobiegający  szkodliwemu efektowi tzw kompresji mocy na wysokich i średnich tonach). Wszystkie systemy protekcji nie wymagają zasilania zewnętrznego. (Dzięki systemom protekcji można zasilić kolumnę mocą chwilową przekraczającą 1000 Watt w całym paśmie bez słyszalnych zniekształceń i uszkodzenia  przetwornika wstęgowego.)

      

   

 

 


VENUS EDITION

Model do dużych salonów.

Model Venus Edition to 4-drożne kolumny o największych osiągach mocy i pasma i najlepszych parametrach dźwiękowych. Perfekcyjne do domów i salonów, idealne za równo do instalacji stereo o dużej mocy  jak i  jako kolumny frontowe do rozbudowanych systemów  nowoczesnego  wielokanałowego kina domowego . Dla wszystkich którzy pragną dźwięku nieskrępowanego, o wielkiej dynamice i nielimitowanej mocy, niespotykanej w innych zestawach.  Żaden rodzaj muzyki im nie straszny.

Ze względu na swe osiągi na niskich tonach i wielkiej mocny 15-o calowego drivera basowego   o  wychyleniu membrany  sięgającym  od 27 do aż 100 mm (w zależności od wariantu MK-patrz parametry odmian poniżej)  nie wymagają  stosowania absolutnie żadnego subwoofera. 

Kolumny  Venus Edition wyposażone  są w ten sam szerokopasmowy ultradriver wstęgowy jaki znajdziemy w  kolumnach ZETA ZERO Venus Picolla. (patrz  także opis  tego przetwornika i kolumn  Venus Picolla powyżej). W kolumnach tych zastosowano wszystkie często rewolucyjne rozwiązania techniczne jakie znajdują się w kolumnach Venus Picolla. 

Z wykorzystaniem tego modelu  kolumn ZETA ZERO nagrane organy z katedry mogą  zabrzmieć jak żywe  nawet na najniższej piszczałce, a nagranie perkusji odda dynamikę i impakt realnych bębnów tak jak byśmy stali tuż pod sceną koncertu. To  kolumna  dla melomanów i audiofilów wymagających najwyższych osiągów pod względem dynamiki i pasma.

                                                                            Parametry i moc jednej kolumny (trzy wersje kolumny)

 • moc:
  MK1 wersja: 1000 Watt RMS moc skuteczna/1500 Watts moc muzyczna (moc sekcji basowej)
  MK2 wersja: 1500 Watt RMS moc skuteczna/2500 Wat  moc muzyczna (moc sekcji basowej)
  MK3 wersja: 3000 Watt RMS moc skuteczna/8000 Watt moc muzyczna (moc sekcji basowej)

 • 4 drożna kolumna pasywna
 • pasmo użytkowe (MK1): około  18 Hz do 50.000 Hz  (przetwarzanie ponad  75kHz)   zobacz 

 • efektywność: ponad 89 dB (typowo  93dB lub więcej)

 • impedancja: single & double coil:
  MK1- 4 Ohm
  MK2- 2 Ohm
  MK3- 2x2 Ohm bass  + 4 Ohm mid/high

 • wyposażenie: 3 fizyczne głośniki z 5 ustrojami drgającymi  w tym  niskotonowy 15", średnitonowy z włókna węglowego i szrokopasmowy wstęgowy ultradriver trójustrojowy
  (  o ustróju magnetycznym ok. 40kg)

 • masa (ok.) :                                      
  MK1-  87 kg
  MK2-  97 kg
  MK3-  123 kg                                                         

 • wymiary: 1300*540*550 mm

 • opcje zasilania: dowolne- single i BI-wiring (MK 3 wymaga 3 wzmacniaczy)

 • rekomendowana moc wzmacniacza 100 do 1000 Watt   RMS mocy skutecznej.

 • rekomendowana powierzchnia pomieszczenia do odsłuchu  40 do 140 m kw

 • Wewnętrzne Systemy protekcji: komputerowy system bezgłośnego zabezpieczenia głośników średniotonowego i wstęgowego średnio i wysokotonowego + pamięć przeciążeń wraz z wyświetlaczem informacji o ilości i rodzaju zaistniałych przeciążeń, aktywny wysoko wydajny systemem chłodzenia i linearyzacji pracy głośnika wstęgowego (zapobiegający szkodliwemu efektowi tzw kompresji mocy na wysokich i średnich tonach). Dzięki zastosowanym systemom protekcji można zasilić kolumnę mocą chwilową sięgającą 1000 Watt w całym paśmie bez słyszalych zniekształceń i uszkodzenia przetwornika wstęgowego. Wszystkie systemy protekcji nie wymagają zasilania zewnętrznego. 

  

 

 


 

  VENUS SATELITTE

Model do  średniej i dużej wielkości pomieszczeń

Model Venus Satelitte to 3-drożne kolumny o dwóch zastosowaniach- w domach i salonach o średniej powierzchni analogicznie jak Venus Picolla  do reprodukcji stereo jako  tzw główne kolumny  lub na dużych powierzchniach  jako kolumny satelitarne (tylne) w wielokanałowych systemach kina domowego gdzie rolę głównych przednich kolumn spełnią wtedy najlepiej  kolumny VENUS EDITION.

Wyposażone bezkompromisowo w ten sam szerokopasmowy głośnik wstęgowy  -jak każdy inny model ZETA ZERO. Dzięki temu zapewniają identyczną   jak w Venus Picolla jakość i głębię , szerokość planów stereofoniczych i precyzji fazowej.

Co do budowy elektronicznej identyczne z VENUS PICOLLA. Zasadnicza różnica tkwi w podwyższonej i wysmukłej obudowie (wydłużona  podstawa- nóżka). Dzięki umieszczeniu znacznie wyżej głośnika niskotonowego w stosunku do podłoża niż w  modelu VENUS PICOLLA  charakteryzują się  znacząco delikatniejszą reprodukcją dźwięków basowych co rekomenduje je do zastosowań  w stereo dla muzyki klasycznej i jazzowej  lub do odtwarzania wspomnianych kanałów satelitarnych w dużych systemach i kubaturach pomieszczeń.

 

               Parametry i moc jednej kolumny:

 • moc: 300 Watt  RMS moc skuteczna/500 Watts moc muzyczna/ 1000 Watt  moc maksymalna do  1175 Watts w impulsie

 • 3 drożna kolumna pasywna

 • pasmo użytkowe około  31 Hz do 50.000 Hz (przetwarzanie ponad  75kHz)   zobacz
 • efektywnośc ponad 89 dB (typowo  93dB lub więcej)

 • impedancja: 4 Ohm  single i bi-wiring.

 • wyposażenie- 2 fizyczne głośniki z 4 ustrojami drgającymi  w tym  niskotonowy 12" i wstęgowy trójustrojowy ultradriver (40kg system magnetyczny)

 • masa około  75 kg

 • wymiary: 1380*500*480 mm

 • opcje zasilania:   SINGLE or BI-wiring  

 • rekomendowana moc wzmacniacza  od  15 to 1000 Watt RMS

 • rekomendowana powierzchnia pokoju odsłuchowego 20 do 80 m kw

 • Wewnętrzne Systemy protekcji: komputerowy system  bezgłośnego zabezpieczenia wszystkich głośników (w tym i niskotonowego) + pamięć przeciążeń wraz z wyświetlaczem informacji o ilości i rodzaju zaistniałych przeciążeń , aktywny wysoko wydajny systemem chłodzenia i  linearyzacji pracy głośnika wstęgowego. (zapobiegający  szkodliwemu efektowi tzw kompresji mocy na wysokich i średnich tonach). Wszystkie systemy protekcji nie wymagają zasilania zewnętrznego. (Dzięki systemom protekcji można zasilić kolumnę mocą chwilową przekraczającą 1000 Watt w całym paśmie bez słyszalych zniekształceń i uszkodzenia  przetwornika wstęgowego.)

                                            

 

 

 


 
GOLIAT SATELITTE

 Model do  małej wielkości pomieszczeń. Już nie produkowany.

Goliat Satelitte- najmniejsza i najtańsza kolumna  z serii ZETA ZERO. To 3-drożne kolumny do najmniejszych domów i mieszkań. Cenowo to model startowy   mimo, że tak niepozornych wymiarów, wyposażona jest w identyczny jak we wszystkich innych naszych  kolumnach, potężny mocą i rewelacyjny pasmem przenoszenia szerokopasmowy głośnik wstęgowy zbudowany  tak samo precyzyjnie i bezkompromisowo jak w naszych flagowych modelach. Nadaje się idealnie  do  audiofliskiego nagłośnienia małych pokoi w systemie  stereo począwszy od około 12 metrów kw aż do 60 m kw. Jest także idealnym finansowo rozwiązaniem jako głośnik satelitarny w większych instalacjach kina domowego. Jest to rozwiązanie kompromisowe między ceną a finezyjnością kształtu. Dla zwolenników prostych  i równobocznych kształtów obudowy gdy budżet nie pozwala na  ZETA ZERO z serii VENUS.

    Parametry i moc jednej kolumny:

 • moc: 200 Watts  RMS(300 Watts in  impulse)

 • pasmo użytkowe około  34 Hz do 50.000 Hz (przetwarzanie ponad  75kHz)

 • 3 drożna kolumna pasywna
 • effektywność ponad 89 dB

 • impedancja 4 Ohm  możliwe podłączenia single i bi-wiring.

 • wyposażenie- 2 fizyczne głośniki z 4 ustrojami drgającymi  w tym  niskotonowy 10" i wstęgowy trójustrojowy ultradriver  

 • weight: 55 kg

 • wymiary: 770*305*330 mm

 • opcje zasilania:   SINGLE  i BI-wiring  

 • recommendowany wzmacniacz  8 do 200 Watts

 • rekomendowana powierzchnia pokoju odsłuchowego 12 do 60 m

 

 

 

ZETA ZERO model VENUS PICOLLA: