Kolumny Orbital360  

W wariancie Stereo i BI-Stereo.

Kolumny wszechkierunkowe-360 stopni emisji (omnipolar), czterodrożne, pasywne, wstęgowe są dedykowane do klasycznego stereo ale i do wielokanałowych kin domowych. Pracują z dowolnymi wzmacniaczami w tym i lampowymi o mocy od 20 Watt wzwyż. Kolumny mogą być także wyposażone w tryb BI-STEREO (chronione na naszą rzecz w Urzędzie Patentowym)  gdzie każda kolumna staje się po przełączeniu w ten tryb w pełni samodzielną kolumną stereofoniczną tworzącą dookólne pole stereofoniczne wokół kolumny. Orbital360 łączą ekstremalnie szerokie pasmo z wielką dopuszczalną mocą i doznaniami dźwiękowymi określanymi często jako "3D & Space". Poniżej szczegółowy opis techniczny, warianty wykończenia i dostępne modele w 5 wymiarach i mocach od 300 do 2500 Watt RMS (moc skuteczna jednej kolumny).

Kolumny Orbital 360 zapewniają nieznany z tradycyjnych  tj kierunkowych kolumn realizm brzmienia instrumentów , wokali i muzycznej przestrzeni. "Uwalniają" dźwięk tworząc plastyczną, szeroką scenę muzyczną zamiast dźwięku słyszalnego z dwóch grających punktowo typowych kolumn kierunkowych.W systemie np kina domowego słuchacz czuje się immersyjnie zanurzonym  w dobiegających do niego dźwiękach  niemal  jak żywych. Wrażenia  słuchowe jak mówią odbiorcy trudno opisać słowami.
Poniżej opinie setek słuchaczy jak i  wielu właścicieli - gorąco polecamy uwadze ich wpisy i słowa jak i zapraszamy do Warszawy na indywidualne odsłuchy.

Posiadając w swym zestawie audio kolumny Orbital360 szczególnie wyposażone w Bi-Stereo nie ma potrzeby siedzenia tylko w jednym punkcie odsłuchowym pokoju (brak tzw negatywnego efektu koncentracji wiązek dźwięku w sweet spocie). Daje to zupełną swobodę usadowienia, poruszania się i odbierania przestrzenności prezentowanej muzyki dla wielu słuchaczy na raz, nawet z dala od kolumn. Dźwięk naszego Stereo jak i kina domowego nabiera realizmu. Jeśli myślisz o kupieniu np kolumn MBL posłuchaj też i Orbitali360 a będziesz  zaskoczonym !

 

Poniżej galeria dostępnych kolorów

Kolumny Orbital360 wykończane są w różnych drewnach egzotycznych i skórach a nawet w 24 karatowym złocie - patrz galeria powyżej.

 

"Orbital 360" dostępne są w 5 wariantach wysokości: 132, 136, 139, 147 i 158 cm i mocach jednej kolumny: 300, 600, 1000, 1250, 2500 Watt RMS. Pracują znakomicie ze wzmacniaczami lampowymi.
"ORBITAL 360 BI-Stereo" jest wersją rozszerzoną tj jedna kolumna może grać (proste przełączenie) za równo jako tradycyjna jak i jako samodzielna kolumna ale już STEREO (!) , tworząca niezwykły spektakl przestrzenny wokół każdej jednej pojedynczej kolumny. Użycie dwóch takich kolumn do stereo w pokoju stwarza jeszcze głębsze i nieznane z żadnych innych tradycyjnych kolumn wrażenia wierności i przestrzeni w dźwięku. Co więcej dwie kolumny Bi-Stereo całkowicie uwalniają słuchacza od konieczności siedzenia w jednym miejscu po środku! Można siedzieć zupełnie swobodnie za równo na lewo jak i na prawo bez pogorszenia stereofonii, a efekt przestrzenności i plastyczności dźwieku pogłębia się nawet w miarę oddalania się od kolumn. Doznania z Bi-Stereo są wg wszystkich słuchaczy nieporównywalnie lepsze od tych z jakich kolwiek tradycyjnych kolumn (tj gdzie każda kolumna jest monofoniczna).

Kolumny "ORBITAL 360" i "ORBITAL 360 BI-Stereo" nie różnią się niczym z wyglądu. Są takie same wymiarami i proporcjami. Kolumny Bi-Stereo możną sterować ze zwykłego wzmacniacza stereo. Polecamy w osobnej zakładce zbiór setek opinii słuchaczy o dźwięku z ORBITAL360

Czym jest głośnik wstęgowy tzw "wstęga"? To najbardziej zaawansowany technologicznie ale i najtrudniejszy w budowie rodzaj przetwornika elektroakustycznego zapewniającego najwyższą ze wszystkich znanych głośników jakość dźwięku. Źródłem dźwięku w głośniku wstęgowym jest drgająca ultralekka wstęga, a nie klasyczna okrągła membrana

zawsze ciężka z powodu swej wielkości, powierzchni , konstrukcji resorów i materiałów jak i zawsze połączonej z nią metalowej cewki. We "wstęgowcu" ultralekka "wstęga" samoistnie drga w super silnym ekstremalnie skoncentrowanym polu magnetycznym, wykonana z najlepiej przewodzących ultralekkich materiałów. Kolumna Orbital360 i jej serce tj głósnik wstęgowy zbudowana jest z obecnie z blisko 1000 komponentów)

Budowa membran wstęgowych (jak i całych skomplikowanych konstrukcyjnie głośników wstęgowych) to jedno z największych wyzwań inżynierskich bowiem musi łączyć w sobie skrajnie sprzeczne właściwości i cechy w tym niezwykle niską masę wstęgi z wręcz wzorcowym najwyższym możliwym jej przewodnictwem prądu ale i z ekstremalną wytrzymałością termiczną i równocześnie odpornością mechaniczną. Połączenie tych wszystkich pozornie sprzecznych cech na raz jest skrajnie trudne i wymaga użycia niezwykłych materiałów zw zwyczaj opracowywanych dla zbrojeń i technologii kosmicznych i wielu lat eksperymentów. Nasze przetworniki wstęgowe do Zeta Zero budujemy i doskonalimy ponad 18 lat używając do tego świetnego zaplecza badawczego -patrz tu link .

Do budowy membran w Zeta Zero używamy najbardziej zaawansowanych nowoczesnych i także zaawansowanych materiałów znanych obecnie na Ziemi w tym i powłok z grafenu i ultra odpornych na temperaturę warstw syntetycznych stosowanych obecnie właśnie w zbrojeniach w kosmosie itp. W efekcie dzięki niezwykle lekkiej budowie membrany wstęgowej pozbawionej cewki i wszelkich dodatkowych elementów mechanicznych , często setki razy lżejszej od nawet najlżejszych tradycyjnych membran głośników kopułkowych (dometweeter) stosowanych w typowych nawet najdroższych kolumnach konkurencji, głośnik wstęgowy charakteryzuje się zawsze wręcz fenomenalnie szybką odpowiedzią impulsową.

Ma to ogromne znaczenie dla jakości odtwarzanej muzyki jak i owocuje wyjątkowo szerokim pasmem przenoszenia sięgających czasem ponad 100 kHz czyli nieosiągalnym z żadnego tradycyjnego głośnika wysokotonowego cewkowego nawet berylowego lub diamentowego . Głośniki i działające na tej samej zasadzie studyjne mikrofony wstęgowe są najbardziej cenione przez realizatorów i producentów w studiach nagrań ale i najtrudniejsze w budowie i tym samym najdroższe w produkcji i sprzedaży.

Na poniższej fotografii Zeta Zero ORBITAL360 model Slim w proporcji do człowieka

PARAMETRY i CECHY:

Wszystkie Kolumny z serii ORBITAL360 za równo tradycyjne jak i Bi-stereo są :

W pełni pasywne, 4 drożne, do większości typowych wzmacniaczy tak lampowych jak i tranzystorowych. Pierwsze na świecie wyposażone w głośniki szerokopasmowe wstęgowe wszech-kierunkowe (w każdym głośniku jeden zdublowany ringowy układ magnetyczny i elektryczny działający w całych 360 stopniach z opcją regulacji kąta promieniowania).

Idealne do najwyższej klasy stereo jak i do zaawansowanych instalacji wielokanałowego kina domowego np 5.1, 7.1, 8.0, Atmos itp. Dzięki wysokiej sprawności dobrze współpracują także z wieloma wzmacniaczami lampowymi.

Kolumny Orbital360 promieniują energię równomiernie w całym pomieszczeniu aż do 360 stopni horyzontalnie wokół kolumny plus wertykalnie karbonowym supportem cewkowym w kierunku pionowym). Dzięki temu dają fantastyczny akustycznie image i niezwykle realistyczny wyrównany w przestrzeni dźwięk "live", nieznany z kolumn o tradycyjnych tj. kanciastych, płaskich ścianach.

Dzięki swemu koncetrycznemu kształtowi (zastrzeżony i chroniony w Urzędzie Patentowym RP) Orbital360 niweluje szkodliwą akustycznie kierunkowość kolumny i zapewnia najskuteczniejsze równomierne rozproszenie energii nie promieniuje dźwięku w postaci skoncentrowanej wiązki "uderzającej" punktowo w uszy słuchacza lub w ściany pomieszczenia odsłuchowego. Dzięki wszechkierunkowym wstęgowym głośnikom cały pokój wypełniony jest w efekcie równomierniej energią akustyczną i muzyką. Brak szkodliwego kumulowania energii na wprost kolumny jak i niekorzystnej eqalizacji pasma na bokach. Brak także side-efektu dipolowego na basach (typowego dla głośników elektrostatycznych).

Bazując na kolumnach ORBITAL360 można skonfigurować dowolny system kina domowego wielokanałowego o niespotykanych walorach akustycznych nieznanych z tradycyjnych kolumn. Doradzamy szczegółowo w tym względzie.
Dostępne różne warianty impedancji Orbitali w zależności od konfiguracji mocy i ilości driverów niskotonowych np 1, 2, 4, 8 Ohm itp (jedno lub dwu-cewkowe basowe sekcje)
Efektywność kolumny ok. 90- 92 dB/1 Watt
Konstrukcja 4- drożna pasywna.
Pasmo odtwarzania zależne do wariantu mocy i modelu. W wariancie pełnej mocy(model na fotografii) od ok. 16 Hz do ok 50.000 Hz (praktyczne przetwarzanie energii zaczyna się już od ok 13-14 Hz, a generacja fal wysokich tonów sięga typowo do 50 kHz a nawet przy odpowiednim przygotowaniu membran wstęgowych może sięgnąć ok.100.000kHz .

Wykończenie zewnętrzne-duży wybór kolorów i rodzajów drewna egzotycznego jak i skóry, z możliwością późniejszej wymiany powłoki na inny kolor i inny wariant drewna lub skóry. Lakierowanie pół-połysk i pełny połysk za dopłatą.
Stand antywibracyjny -luksusowy lity granit brazylijski.

Konstrukcja całej kolumny modularna tj w 4 niezależnych i nieskręcanych miedzy sobą częściach w celu ułatwienia szybkiego transportu i przenoszenia. Waga głowicy wstęgowej( czarny walec na górze kolumny) ok. 33 kg. Waga sekcji basowej zależna od mocy od ok.39 kg do ok. 69 kg, waga granitowego stand'u pod kolumną ok 14 kg, wysokość całkowita zależna od mocy od od 132 do 158 cm.

 

Nano 1200 Watt RMS
moc jednej kolumny, wersja 136cm X 27 cm

 

Slim 1000 Watt RMS
moc jednej kolumny, wersja 139cm X 33 cm


 

Discovery 300 Watt RMS
moc jednej kolumny, wersja 132cm X 42 cm

 

Royal” 600 Watt RMS
„Imperial” 1250 Watt RMS
moc jednej kolumny, wersja 145cm X 42 cm

 

Reference 2500 Watt RMS
moc jednej kolumny, wersja 158cm X 42 cm

 

 

Model

wymiar H
całej kolumny (aprox.)*

wymiar W
sekcji basowej
(bez standu
(aprox.)*

Moc jednej kolumny

RMS

Pasmo
emisji

aprox*

Impedancja sekcji basowej możliwe warianty na zamówienie

 

cm

cm

Watt

Hz

Ohm

NANO

136

27

1200

under tests

2x1,2,2x2, 2x4,4

SLIM

139

33

1000

~16÷50.000

2x2, 4, 8

DISCOVERY

132

42

300

~38÷50.000

4

ROYAL

145

42

600

~22÷50.000

2 or 4

IMPERIAL

145

42

1250

~14÷50.000

2, 2x2, 4

REFERENCE

158

42

2500

~12÷50.000

1x4 , 2x2