Garden Space Sound  

Czy marzyło Ci się słuchanie ukochanej muzyki w plenerze, z niecodzienną jakością, zupełnie nowatorski, nietypowy sposób, gdy muzyka was dosłownie otacza z każdej strony? WIELOKANAŁOWO, DOOKÓLNIE, na dużej przestrzeni wielkości ogrodu, a w efekcie wręcz TRANSCEDENTNIE , w dowolnym ulubionym miejscu, gdzie nie ma prądu tj. w lesie, na tarasie, w podróży ze znajomymi ?

Zeta Zero Garden Space Sound to innowacyjne i bardzo dyskretne wielokanałowe nagłośnienie eventu, pokazu, spotkania, imprezy towarzyskiej, kina ogrodowego, a nawet ślubu !
W dosłownie 5 minut ustawiamy 6 lub
dowolnie więcej innowacyjnych emiterów i niezwykły dźwięk, niespotykanie przestrzenny otacza nas w niemal bajeczny sposób ze wszystkich stron i może grać całymi dniami!

 

Gwarantujemy doznania nieznane z żadnego tradycyjnego głośnika bluetooth.

fotografia ze słuchania i spotkania audiofilów w plenerze

 

Oto słowa melomana, pilota Dreamlinerów z Warszawy - Pana Tomasza Wasiaka:

"Przyznam, że do pomysłu nagłośnienia ogrodowego podchodziłem bardzo sceptycznie. Ot, zwariowana idea, celująca w niszę kwantowych rozmiarów. Ciekawość jednak nie dawała spokoju. Jak może brzmieć zestaw głośników na otwartej przestrzeni, zamykających szczelnie polem dźwiękowym przestrzeń wokół słuchających? Efekt jest piorunujący. Obcuję z muzyką od lat, ale czegoś takiego doświadczyłem po raz pierwszy. Pełne zanurzenie w dźwiękach, bezkierunkowych, otaczających. Myślisz, że Twoje kino domowe daje przestrzenny dźwięk? O naiwności! I tylko sąsiadów żal! :)"

"Garden Space Sound wieczorem:

System jest skalowalny to znaczy można użyć dowolnie dużej ilosci bezprzewodowych emiterów (takich jak na fotografii) i wyjątkowo równoniernie pokryć dźwiękiem powierzchnię dużego ogrodu lub nawet... boiska! Co więcej system(na zamówienie) umożliwia emisję dźwięku nie tylko ze źródeł stereo ale i z wielokanałowych, a dowolne nagranie tradycyjne tj zwykłe stereofoniczne przystosowuje do emisji przestrzennej możliwej w tym wypadku z dowolnie wielu emiterów wokół naszej głowy. Zapas energii umożliwia granie przez cały dzień, a nawet znacznie dłużej.

Opinia kompozytora muzyki filmowej: "Dla mnie czas, w którym mogłem zanurzyć się w w doznaniach, których byłem świadkiem, zdecydowanie był za krótki - to nowe doświadczenie pobudza. Koncepcja 12 kanałów - krystaliczność brzmienia, szczegóły, które pozwalają na zatopienie się w muzyce - odkrywanie z każdym ruchem nowych przestrzeni - daje do myślenia. Lubię być zaskakiwany przestrzenią i barwami, których nie zaplanowałem w swojej muzyce - to rozwiązanie niewątpliwie innowacyjne, które bez wątpienia będzie naszą codziennością już za chwilę.
Robert Letkiewicz"

Co więcej: w odróżnieniu od wszelkich tradycyjnych głośników bluetooth system ten nie ma żadnego opóźnienia czasowego tzn. to co do niego dojdzie jest natychmiast bez żadnego opóżnienia słyszane z emiterów. Ma swe własne zerowe opóżnienie czasowe!

Dla wyjasnienia i porównania, wszystkie głośniki bluetooth niezależnie od firmy i technologii grają z dużym opóżnieniem sięgającym często nawet pół sekundy względem sygnału(przykładowo z filmu) oglądanego na ekranie lub emitowanego przez odtwarzacz CD lub telefon. Takie opóżnienie jest typowe i imanentne dla przesyłania dźwięku we wszystkich technologiach bluetooth niezależnie od wersji i producenta. W naszym systemie NIE ma opóżnienia i wszystko co dobiegnie do sterownika jest NATYCHMIAST grane przez emitery. Dzieki temu, o ile podłączymy przewodem nasz smartfon, laptop, tablet lub komputer do systemu dźwięk będzie w idealnej synchronizacji z obrazem.

 

 

Ktoś może zadać pytanie czy takim małym zestawem da sie nagłośnić komfortowo CAŁĄ przestrzeń wokół nas? Odpowiedź- jest zaskakująca- bardzo skutecznie! Otóż zastosowanie aż 12 źródeł dźwięku umieszczonych koliście wokół naszego ciała i uszu daje nieznane efekty dla naszego zmysłu słuchu z tradycyjnych systemów stereo wynikłe z bardzo nietypowej bo wielokołowej interferencji fal wewnątrz takiego " dźwiękowego okręgu".

Tym niepozornym systemem łatwo nagłośnimy ogród i wszelkie eventy. Dźwięk wewnątrz wydaje się słuchaczowi głośniejszy, niezwykle wyrównany z głębokim basem znacznie lepszym niż z analogicznego źródła przenośnego, a tylko stereofonicznego no i przede wszystkim wyjątkowo plastyczny przestrzennie. Jest wszędzie wokół nas ! Nasze zmysły reagują bardzo silnie na tak podaną "dośrodkową/centryczną" falę akustyczną dobiegającą dookólnie ze wszystkich stron do nas. Emitery można rozstawić nawet w kole o średnicy sięgającej parudziesięciu metrów i pokryć tak dużą powierzchnę całego ogrodu przemiłym dla duszy ambientowym tłem muzycznym. To zupełnie coś innego i emocjonalnie nowego niż tradycyjne kolumny pokojowe. Dźwięk przestrzenny zupełnie inny niż w pokoju. Oczywiście taki system nie służy do epatowania wielką mocą i głośnością straszącą zwierzynę leśną. Tu celem jest subtelność , piekno i delikatność .

Opinia śpiewaczki operowej: "Dwunastokanałowość Zeta Zero Garden Space stwarza wrażenie wytworzenia się kopuły dźwięku, co pozwala odbierać muzykę wrecz transcendentalnie. Akustyka wytworzona przez "Garden Space Sound" w ogrodzie może śmiało równać się z akustyką najlepszych sal koncertowych na świecie. Wielką zaletą "Garden Space" jest fakt, że można ją zabrać ze sobą i z każdego miejsca na ziemi uczynić prywatną filharmonię"- Annika Mikołajko, Kraków

 

System ten można podłączyć do absolutnie dowolnego żródła dźwieku np. stereo choćby naszego smartfona z aplikacją Spotify lub Tidal lub jakiegokolwiek innego źródła np. odtwarzacza CD, plików lub nawet wielokanałowego playera BluRay i mieć ...kino ogrodowe!

Czegoś takiego nie zna się z wnętrz domu ani z żadnego tradycyjnego zestawu stereo.

Cały zestaw jest na tyle mały, że mieści sie w małęj walizeczce(patrzx fotografie w galerii) . Będąc melomanem można go zabrać np. na wczasy w torbie w bagażniku auta.

Emitery i sterownik posiadają wbudowane bardzo pojemne banki energii Li-Ion wystarczające na dni grania (oczywiście czas pracy zależy od głośności). Moc całego zestawu sięga ponad 200 Watt. Można go ładować z sieci lub solarnie.

Garden Space Sound w akcji na evencie

Transmisja muzyki ze źródła (np. naszego smartfona) do sterownika może sie odbywać kablami RCA lub bezprzewodowo w technologii bluetooth z najwyższą studyjną jakością 24 bit / 192 kHz, a połączenie sterownika z 6 emiterami odbywa się droga profesjonalną tj już bez użycia bluetooth

Na wyposażeniu jest komplet kabelków i ładowarek do szybkiego naładowania wszystkich emiterów na raz.

 

To niezwykłe nagłośnienie technologicznie nieznane dotąd i zupełnie inne od tzw bluetooth boomboxów z hipermarketów .
Każdy emiter o wadze zaledwie 2,5 kg łącznie ze statywem, w zestawie z małym sterownikiem odpowiednio rozdzielającym dźwięki do tychże emiterów. Co więce-można go z powodzeniem użyć wewnątrz domu w pokoju z podobnie niezwykłymi efektami słuchowymi ! Można oprzeć na nim też swe kino ogrodowe plenerowe lub ogrodowy tzw home theatre.

Poniżej porównanie najważniejszych cech naszego systemu w stosunku do przenośnych głośników bluetooth dostępnych na rynku jak i całych zestawów bezprzewodowych wielokanałowych kin domowych opartych o bluetooth (renomowanych firm)

Porównanie GARDEN
SPACE
SOUND
typowe
głośniki
przenośne
bluetooth
bezprzewodowe (Bluetooth)
wielokanałowe kino domowe
szacunkowy zasięg działania*
15 do 80 m
5 do 10 m *
7 do 15 m *
możliwość pracy w miejscu gdzie
nie ma zasilania sieciowego
TAK TAK NIE
możliowść grania bez opóźnienia-
to znaczy synchronicznie z innym
zestawem audio np domowym Hi-Fi
TAK NIE NIE

standardowa ilość głośników
i możliwa maksymalna ilość
głośników(emiterów) w systemie

6
nieograniczona
1
maksymalnie 2
4 + subwofer i centralny
maksymalna ilość kanałów.Dla wiecej niz 2
kanałów master unit
budowana jest indywidualnie
16 a optymalnie
do 8
2 (tj. tylko stereo)
6 tj (5.1)

latencja/opóżnienie od wejścia do głośników
przekazywania dźwięku względem
np obrazu na smarthonie (np w
czasie ogladania filmów i koncertów)

Zerowa.
O sekund.
Nie ma
żadnego
opóżnienia.

Niezerowa,
często ponad 0,5
sekundy opóźnienia

Niezerowa,
często ponad 0,5
sekundy opóźnienia

możliwość grania prosto ze smarthona

TAK TAK TAK lub NIE zależnie od systemu
czas pracy na jednym ładowaniu do dwóch dni do dwóch dni typowo paręnascie godzin
dowolna ilość głośników w systemie TAK NIE maksymalnie 2 NIE- typowo 4 + subwoofer+centralny

solarne wspomaganie ładowania
( w opracowaniu)

TAK NIE NIE
wskażnik LCD stanu akumulatora
odbiornika
TAK NIE NIE

możliwość ciągłej pracy przewodowej
i grania w czasie ładowania

TAK TAK lub NIE
NIE
waga emitera dźwięku
ok. 2kg od ok.0,3 do 10 kg ok. od 2 do 4 kg
brak konieczności użycia subwoofera TAK TAK NIE
ilość żródeł dźwięku w emiterze 2 do 4 w
zależności
od modelu
1 1 do 2
każdy pojedynczy Emiter może
być (na zamówienie)
MONO lub
STEREO
MONO MONO
możliwość ustawienia na statywie
z szybkozłączką fotograficzną
TAK

TAK lub NIE
zależy od
modelu

NIE
czas ustawiania i konfiguracji i
uruchomienia całego
systemu by zafunkcjonował
ok. 5 minut
ok. 1 minuty
długi-nie rzadko parędziesiąt
minut
lub więcej
czasu konfiguracji

wejscie analogowe RCA
TAK NIE TAK lub NIE (zależy od modelu)
wejscie bluetooth
TAK TAK TAK lub NIE (zależy od modelu)
w pełni akumulatorowe zasilanie
całego zestawu bez konieczności sieci 230V
TAK TAK NIE
dźwięk immersyjny
wszechkierunkowy wokół słuchacza
TAK NIE
NIE

* realny zasięg zależy bardzo od ilosci,i rodzaju i wielkości przeszkód na drodze fal do odbiorniów.

Pragniemy zaznaczyć, że system także intrygująco sprawuje się wewnątrz domu, wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać bardzo szybko nagłośnienie, niezwykłe wrażenia przestrzeni z czegoś znacznie lepszego brzmieniem niż zwykłe stereo, a nie mamy miejsca lub funduszy na wysokobudżetowy i duży gabarytami skomplikowany system stacjonarny Hi-FI. I tu nasz mikrozestaw zaskoczy dźwiękiem jak i niebywałą łatwością ustawienia dosłownie w parę minut w dowolnym pomieszczeniu ! Zatem może nam służyć cały rok, w zimie w domu, w lecie w ogrodzie i na wycieczkach, a nawet można stworzyć z nim niezwykłe przenośne kino ogrodowe lub dyskretne nagłośnienie eventowe.

Dajmy sobie radość ze świetnie podanej muzyki także na łonie Natury.

GARDEN SPACE SOUND to nowa idea radości dla uszu i duszy w plenerze.

Poniżej fotografie z zastsowań systemu oraz niewielkiego futerału w jakim się mieści cały zestaw (poza opcjonalnymi statywami)

*realny zasięg każdego systemu bezprzewodowego audio zależy zawsze bardzo od ilości nawet drobnych przeszkód na drodze fal i ułożenia geometrycznie anten odbiorników i nadajnika. Dotyczy to wszelkich technologii w tym i bluetooth i ma wielki wpływ na zasięg. Realny zasięg bluetooth jest najczęściej w granicach paru matrów najczęsciej do ok 7 m.

nagłośnienie imprez i eventów , głośniki bezprzewodowe , kino domowe , bluetooth dźwięk w ogrodzie , space sound , nagłośnienie ogrodu , głośniki zewnętrzne , plenerowe nagłośnienie